На останні 2 місяці цього року бюджетний дефіцит в Україні становить 200 млрд гривень.

Про це в інтерв’ю УП повідомив колишній глава Офісу Президента Андрій Богдан. “От зараз в нас бюджетний дефіцит 200 млрд. Це зараз ці гроші треба залучити і виплатити, це в основному капітальні, великі видатки на кінець року. Вони завжди так збираються, це загальна стандартна історія. Плюс до бюджетного дефіциту треба виплатити зовнішні запозичення… Ми маємо ці гроші […]

Про це в інтерв’ю УП повідомив колишній глава Офісу Президента Андрій Богдан.

“От зараз в нас бюджетний дефіцит 200 млрд. Це зараз ці гроші треба залучити і виплатити, це в основному капітальні, великі видатки на кінець року. Вони завжди так збираються, це загальна стандартна історія. Плюс до бюджетного дефіциту треба виплатити зовнішні запозичення… Ми маємо ці гроші піти і запозичити десь на ринку”, – сказав Богдан.

За його словами, загальна сума дефіциту становить приблизно 270 млрд і є два варіанти їх отримати.

“Це або зовні випустити євробонди, і от наше Міністерство фінансів пробувало робити. Але у них не вийшло. Гроші йому не дають на тих умовах, які воно пропонувало. Є інший варіант: на внутрішньому ринку випуск ОВДП. Мінфін оголошує конкурс і кожного вівторка запозичує всередині країни гривні чи валюту для фінансування бюджету. От в нас 2-3 дні тому був черговий конкурс. Їм треба мінімум за кожен аукціон до кінця року брати по 30 млрд гривень, щоб виконати запланований бюджет, – зазначає Богдан. – От вам звіт з останнього аукціону. Запозичили 400 млн із 30 млрд. В нас на єдиному казначейському рахунку – 12 млрд. Цього вистачить на тиждень! Все!”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.