Ми зіткнулися з найбільшою кризою за всю історію ООН, – Гутерреш закликав негайно збільшити витрати на охорону здоров’я.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш назвав три найголовніші напрямки в боротьбі з коронавірусом: усунення загрози здоров’ю людей, соціальна підтримка і підняття економік. Про це він сказав журналістам у четвер під час відеоконференції. “Ми зіткнулися з глобальною кризою в галузі охорони здоров’я, не схожою на жодну кризу в цій сфері за всю 75-річну історію ООН. Навіть […]
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш назвав три найголовніші напрямки в боротьбі з коронавірусом: усунення загрози здоров’ю людей, соціальна підтримка і підняття економік.
Про це він сказав журналістам у четвер під час відеоконференції.
“Ми зіткнулися з глобальною кризою в галузі охорони здоров’я, не схожою на жодну кризу в цій сфері за всю 75-річну історію ООН. Навіть у найбільш забезпечених країнах ми бачимо, як системи охорони здоров’я прогинаються під тиском”, – сказав він.
Генсек заявив, що “витрати на охорону здоров’я мають бути негайно збільшені для задоволення нагальних потреб і різкого зростання попиту”.
За його словами, спад в економіці найбільше торкнеться бідних країн, жінок і дітей.
“Нині понад 800 мільйонів дітей не відвідують школу, а для багатьох з них саме школа надає єдиний обід за день. Ми маємо забезпечити їхній доступ до їжі і навчання”, – зазначив генсек.
Він підкреслив, що країни “повинні взяти на себе зобов’язання забезпечити необхідні фінансові умови для підтримки держав, що зіткнулися з труднощами”.
“Міжнародний валютний фонд, Світовий банк і міжнародні фінансові інститути відіграють у цьому ключову роль”, – пояснив він.
“Не забуваймо, що це, по суті, людська криза. Найголовніше, ми маємо зосередитися на людях – найбільш вразливих, низькооплачуваних працівниках, малих і середніх підприємствах. Це означає підтримку заробітної плати, страхування, соціального захисту, запобігання банкрутства і втрати роботи”, – заявив Гутерреш.
Він уточнив, що за даними Міжнародної організації праці, працівники в усьому світі можуть втратити до $3,4 трильйона доходу до кінця поточного року.
“На відміну від фінансової кризи 2008 року, вливання капіталу у фінансовий сектор само по собі не є вирішенням проблеми. Це не банківська криза – банки мають бути частиною вирішення проблеми. І це не звичайне потрясіння попиту і пропозиції, це загалом шок для суспільства. Банки мають використовувати власну стійкість для підтримки клієнтів”, – заявив також глава ООН.