​​Ленд-ліз – це додатковий інструмент, який Україна буде застосовувати, коли завершаться кошти з інших програм, – Маркарова.

“Позиція Пентагону полягає зараз в тому, що зараз, коли є ці програми фактично грантової, безоплатної передачі нам зброї – фокус буде на них. Фокус Пентагону зараз – максимально швидко знаходити ту зброю, яка нам потрібна, і надавати її нам через ці програми”, – заявила посол України в Сполучених Штатах Оксана Маркарова. Вона додала, що “ленд-ліз […]

“Позиція Пентагону полягає зараз в тому, що зараз, коли є ці програми фактично грантової, безоплатної передачі нам зброї – фокус буде на них. Фокус Пентагону зараз – максимально швидко знаходити ту зброю, яка нам потрібна, і надавати її нам через ці програми”, – заявила посол України в Сполучених Штатах Оксана Маркарова.

Вона додала, що “ленд-ліз є додатковим інструментом, який Україна буде застосовувати активніше в разі потреби, коли буде бачити, що завершуються кошти з інших програм”.

“Тоді буде два варіанти. Або ми в цей момент швидко підключаємо ленд-ліз, або ми повертаємося до Конгресу з додатковими запитами. Точніше, ми звертаємося до адміністрації США, а адміністрація звертається до Конгресу”, – пояснила дипломат.

Маркарова нагадала, що кошти, які виділив Конгрес для України, потрібно використати до кінця фіскального року в США, що завершується у вересні.

Водночас дипломат припускає, що вони можуть вичерпатися до цього: “Складно сказати, коли закінчаться ці кошти – ми хочемо, щоб нам надавали всього швидше. Можливо, вони закінчаться і раніше – але наразі про це складно говорити”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.