Лабораторію, яка видавала фейкові ковід-сертифікати, викрито в Києві.

Слідчим управлінням столичної поліції спільно з Управлінням стратегічних розслідувань у м.Києві викрито схему протиправної діяльності окремих працівників лабораторії з надання COVID сертифікатів з недостовірними даними. про це інформує Відділ комунікації Нацполіції Києва. Як розповів заступник начальника – начальник слідчого управління столичного главку Дмитро Шумейко, правоохоронці встановили, що організував злочинну схему, шукав клієнтів і керував діями спільників […]

Слідчим управлінням столичної поліції спільно з Управлінням стратегічних розслідувань у м.Києві викрито схему протиправної діяльності окремих працівників лабораторії з надання COVID сертифікатів з недостовірними даними.

про це інформує Відділ комунікації Нацполіції Києва.

Як розповів заступник начальника – начальник слідчого управління столичного главку Дмитро Шумейко, правоохоронці встановили, що організував злочинну схему, шукав клієнтів і керував діями спільників лікар лабораторії:

“У пошуках охочих отримати сертифікат без проходження ПЛР-тестування медику допомагали двоє посередників, а далі від цього залежала ціна послуги – від 725 до 1800 гривень за сертифікат. Помилкові відомості про відсутність у клієнта коронавірусної інфекції в базу даних вносили медсестри, які в подальшому друкували готовий документ і отримували за це гроші. В день за цією послугою зверталися від 3 до 5 років.

Під час досудового розслідування, розпочатого за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України – шахрайство, працівники поліції провели обшуки в автомобілях, за місцем роботи та проживання фігурантів, звідки вилучили десятки бланків COVID сертифікатів, гроші, комп’ютерну техніку, що підтверджують злочинну діяльність.

“Порушникам загрожує від 3 до 8 років позбавлення волі. Після проведення необхідних слідчих дій можлива додаткова кваліфікація події. Досудове розслідування триває”, – додав Дмитро Шумейко. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.