Китайські вчені підтвердили, що коронавірус здатний передаватися статевим шляхом.

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому у виданні Journal of the American Medical Association. На новий шлях передачі захворювання вказують дані, отримані в результаті тестування пацієнтів чоловічої статі у міській лікарні Шанцю (Китай). У спермі шести із 38 обстежених хворих – або 16 відсотках – були виявлені сліди SARS-CoV-2. Фахівці уточнили, що обстежені пацієнти йшли […]

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому у виданні Journal of the American Medical Association.

На новий шлях передачі захворювання вказують дані, отримані в результаті тестування пацієнтів чоловічої статі у міській лікарні Шанцю (Китай). У спермі шести із 38 обстежених хворих – або 16 відсотках – були виявлені сліди SARS-CoV-2. Фахівці уточнили, що обстежені пацієнти йшли на поправку, але, мабуть, все одно залишалися заразними.

Раніше лікарі припускали, що збудники COVID-19 можуть перебувати в спермі, як це було у випадку з лихоманкою Зіка або вірусами Ебола. Однак ранні тести 12 хворих чоловіків показали негативний результат на SARS-CoV-2 у зразках сперми.

Вчені зазначають, що тести проводилися в невеликій групі людей, тому реальні дані можуть змінитися. Крім того, достеменно невідомо, чи здатні збудники коронавірусу, які містяться в спермі, атакувати організм іншої людини під час статевого контакту.

“Вплив SARS-CoV-2 на чоловіче здоров’я може докорінно змінити профілактику захворювання”, – наводить слова фахівців агентство.

Згідно з висновком медиків, необхідно не тільки провести великі дослідження на цю тему, але і з’ясувати, як COVID-19 може впливати на репродуктивну систему пацієнтів у довгостроковій перспективі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *