Комітет з питань здоров’я нації, ініціює проведення парламентських слухань.

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з інсультом сьогодні на засіданні Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування народні депутати заслухали та обговорили інформацію представників Світового банку та Міністерства охорони здоров’я України щодо проблемних питань у сфері боротьби з інсультом в Україні. Також члени Комітету ухвалили рішення ініціювати проведення парламентських слухань на тему: […]

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з інсультом сьогодні на засіданні Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування народні депутати заслухали та обговорили інформацію представників Світового банку та Міністерства охорони здоров’я України щодо проблемних питань у сфері боротьби з інсультом в Україні.

Також члени Комітету ухвалили рішення ініціювати проведення парламентських слухань на тему: «Організація протиракової боротьби в Україні. Проблеми та шляхи їх вирішення» та підтримали ініціативу Міжнародної діабетичної асоціації України щодо проведення 14 листопада 2019 року у Верховній Раді України Дня профілактики діабету, присвяченого Всесвітньому дню діабету.

Окрім того, народні депутати обговорили питання щодо підвищення рівня імунізації населення та недопущення епідемії дифтерії в Україні і прийняли рішення звернутися до МОЗ України з проханням забезпечити оперативне інформування членів Комітету щодо ситуації з дифтерією в Україні для вжиття, у разі потреби, Комітетом відповідних заходів. Також рекомендовано Міністерству охорони здоров’я спільно з Міністерством освіти і науки організувати масштабну просвітницьку кампанію з популяризації вакцинації в дитячих садках, школах, університетах, інших організованих колективах та у засобах масової інформації.

Під час засідання Комітет заслухав інформацію голови підкомітету з питань забезпечення епідемічної безпеки, боротьби із ВІЛ/СНІД та соціально небезпечними захворюваннями Лади Булах про розробку та внесення на розгляд Верховної Ради проектів законів, спрямованих на забезпечення реалізації прав підлітків у сфері охорони здоров’я, а також на адаптацію національного законодавства до вимог відповідних Директив Європейського Парламенту та Ради щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну.

Крім того, було заслухано інформацію Міністерства охорони здоров’я про результати аудиту діяльності Національного інституту раку МОЗ України, проведеного на виконання відповідного рішення Комітету, та прийнято рішення провести в цій медичній установі виїзне засідання Комітету.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.