Кабмін спростив перевірку автомобілів в Україні: база VIN-кодів транспортних засобів з’явилася на порталі відкритих даних.

Міністерство цифрової трансформації повідомляє, що перевірити автомобіль в Україні стане простіше. На Єдиному державному вебпорталі відкритих даних стануть доступні VIN-коди зареєстрованих транспортних засобів. Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації. VIN-код – це унікальний номер автомобіля, що складається з 17 цифр. Зараз на порталі доступна інформація про транспортні засоби, зареєстровані з 1 січня 2021 року – понад […]

Міністерство цифрової трансформації повідомляє, що перевірити автомобіль в Україні стане простіше. На Єдиному державному вебпорталі відкритих даних стануть доступні VIN-коди зареєстрованих транспортних засобів.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

VIN-код – це унікальний номер автомобіля, що складається з 17 цифр. Зараз на порталі доступна інформація про транспортні засоби, зареєстровані з 1 січня 2021 року – понад 820 тисяч.

У комбінації VIN-коду зашифрована інформація про виробника, характеристики автомобіля та рік його випуску. Вони використовуються в усьому світі за єдиним стандартом. Дані VIN-коду дозволяють: ідентифікувати кожну машину у світі й отримати базову інформацію про неї; перевірити справжність технічного паспорта, щоб шахраї не використовували підробні номери або документи; дізнатися точну дату розмитнення авто; зрозуміти точну кількість попередніх власників, адже бути другим або шостим власником — це різні речі.

Згідно з даними Мінцифри, відомості про транспортні засоби та їхніх власників є найпопулярнішим набором даних на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних. З серпня 2018 року його переглянули понад 440 тисяч разів, а завантажили понад 200 тисяч.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.