​​ІТ-компанії хочуть зняття обмеження на виїзд за кордон для чоловіків.

Співзасновник однієї з найбільших ІТ-компаній України – SoftServe Тарас Кицмей заявив, що влада має дозволити чоловікам з галузі виїжджати з України. Справа в тому, за його словами, що іноземні клієнти відмовляються розміщувати замовлення в країні, де триває війна. “Якщо в Україні айтівці з певних причин не можуть знайти роботи, це не примха роботодавця. Просто клієнти […]

Співзасновник однієї з найбільших ІТ-компаній України – SoftServe Тарас Кицмей заявив, що влада має дозволити чоловікам з галузі виїжджати з України. Справа в тому, за його словами, що іноземні клієнти відмовляються розміщувати замовлення в країні, де триває війна.

“Якщо в Україні айтівці з певних причин не можуть знайти роботи, це не примха роботодавця. Просто клієнти не хочуть давати роботу в Україні. Таким людям треба дозволяти виїхати за кордон, працювати там і платити податки в Україні”, – сказав підприємець в інтерв’ю порталу DOU. – “Ми повинні всім людям дати право отримати роботу, і якщо її немає в Україні з міркувань ризиків, потрібно дати її за кордоном”.

З проблемою, коли закордонні клієнти через війну відмовляються від контрактів з українськими ІТ-компаніями, або наполягають на переїзді команд-розробників у інші країни, зіткнулася вся галузь.

Однак на заваді релокації українських ІТ-фахівців стоїть заборона на виїзд чоловіків призовного віку. На початку 2022 в ІТ-галузі України працювало 285 тис працівників, з яких 75% – чоловіки призовного віку.

А поки дозволу на виїзд українським чоловікам немає, ІТ-компанії України відкривають нові офіси за кордоном, наймаючи в штати розробників з європейських країн, а також фахівців з Латинської Америки.

На середину травня майже 150 українських ІТ компаній вимушено перевели свій бізнес в інші країни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.