Інформація про публікацію особистих даних користувачів застосунку “Дія” – фейк, СБУ проводить слідчі дії.

Служба безпеки України вже проводить слідчі дії стосовно зловмисників, що поширюють таку інформацію в інтернеті. Про це в Telegram повідомляє пресслужба Міністерства цифровий трансформації України. “Днями в інтернеті з’явилося кілька телеграм каналів, що розповсюджують персональні дані громадян. Вчора активно почали розповсюджуватися фейки, що ця інформація пов’язана з роботою застосунку Дія. Ці чутки безпідставні і ось чому: Дія […]

Служба безпеки України вже проводить слідчі дії стосовно зловмисників, що поширюють таку інформацію в інтернеті.

Про це в Telegram повідомляє пресслужба Міністерства цифровий трансформації України.

“Днями в інтернеті з’явилося кілька телеграм каналів, що розповсюджують персональні дані громадян. Вчора активно почали розповсюджуватися фейки, що ця інформація пов’язана з роботою застосунку Дія. Ці чутки безпідставні і ось чому:

Дія не має власної бази даних і не накопичує таку інформацію. Мобільний застосунок лише відображає інформацію з реєстрів.

В Україні 9,5 млн водійських посвідчень, 6,5 млн з яких відображаються в Дії. В мережі з’явилася інформація про дані 26 млн посвідчень водія”, – йдеться в повідомленні.

Окрім цього, поряд із “даними 26 млн посвідчень”, зловмисники у боті раніше поширювали інші бази, які не вперше були доступні в даркнеті. Наприклад, паролі від особистих сторінок Вконтакті, LinkedIn тощо.

“Зловживання використанням персональних даних громадян недопустиме! Служба Безпеки України вже проводить слідчі дії стосовно зловмисників, що поширюють таку інформацію в інтернеті”, – підкреслили в міністерстві.

Раніше користувачі соцмереж повідомляли про те, що один з телеграм-ботів публікує особисті дані українців.

Зокрема керівник громадської організації “Електронна демократія” Володимир Фльонц на сторінці в мережі Facebook повідомив, що при пошуку в вищезгаданому телеграм-боті йому показало не тільки його паспортні дані, але і пароль,  і дані з біометричних паспортів (включаючи фото).

“І вишенька на торті – водійське посвідчення, про яке я навіть не здогадувався. Навіть в “Дії” його не показує, а у хлопців в базі – є”, – додав Фльонц.

У телеграм-боті можна придбати ПІБ користувача, дату народження, серію і номер паспорта, прописку та ІПН. 10 запитів можна придбати за $ 50, 50 – за $ 100, а 200 – за $ 200.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.