Головною причиною нападів на українських журналістів є безкарність, – Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк.

У Верховній Раді України розпочалися парламентські слухання на тему: «Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення». Як зазначила Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк, слухання присвячені напрацюванню ефективних механізмів формування і реалізації державної інформаційної політики в Україні та вирішенню проблем безпеки діяльності працівників ЗМІ. «Це також виконання зобов’язань Україною в […]

У Верховній Раді України розпочалися парламентські слухання на тему: «Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення».

Як зазначила Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк, слухання присвячені напрацюванню ефективних механізмів формування і реалізації державної інформаційної політики в Україні та вирішенню проблем безпеки діяльності працівників ЗМІ.

«Це також виконання зобов’язань Україною в рамках Угоди про асоціацію з Європейським Союзом у царині свободи слова», – наголосила  вона.

Перед початком слухань, за пропозицією віце-спікерки парламенту, присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять про українських журналістів та медійників, які загинули під час виконання своїх професійних обов’язків.

«За останні роки Верховною Радою України було проведено чималий обсяг законодавчої роботи щодо посилення відповідальності за переслідування журналістів. Зокрема, напади на журналістів були прирівняні до нападів на представників правоохоронних органів», – наголосила Олена Кондратюк.

Зокрема, вона нагадала, що разом з колегами була ініціатором та автором Закону про внесення змін до ст. 163 та 171 Кримінального кодексу України, прийнятого в 2016 році.

«Законом запроваджена відповідальність за перешкоджання професійній діяльності журналістів та розкрито це поняття. Введено відповідальність за незаконне вилучення зібраних журналістом матеріалів та його технічних засобів», – уточнила Заступниця Голови Верховної Ради.

Проте, за її словами, гострота проблем із безпекою журналістів не зникла.

«Ще раз підкреслюю, що головною причиною нападів на українських журналістів є безкарність! Лише незворотність справедливого покарання зупинить агресію проти свободи слова, представників ЗМІ», – зауважила Олена Кондратюк.

Заступниця Голови Верховної Ради та присутні в залі оплесками привітали журналіста Роман Сущенка, якого нещодавно було звільнено з російського полону.

Олена Кондратюк також закликала об’єднуватися і боротися за звільнення журналіста Станіслава Асєєва, якого так званий суд терористів ДНР засудив до 15 років ув’язнення.

Один коментар до “Головною причиною нападів на українських журналістів є безкарність, – Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк.

  1. Безнаказанность является причиной не только нападения на журналистов, но и причиной всех преступлений, которые происходят в стране. Нет строгих законов, нет строгого контроля за всем происходящим На заявления потерпевших не обращают внимание. Созданы организованные преступные группировки, которые присваивают чужое движимое и недвижимое имущество и намеренно не возвращают потерпевшим, в том числе несовершеннолетним? Кто наживается??? Незаконное обогащение? Воров и мошенников покрывают. Украденное потерпевшим не возвращают. Нападения, покушения, и, постоянные кражи, мошенничество и все ради присвоения чужого движимого и недвижимого имущества, ради незаконного обогащения…. Что делают правоохранительные органы? Почему не принимают соответствующие меры? Сколько можно терпеть?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *