Голова Нацбанку обіцяє зберегти офіційний курс гривні на рівні 29,25 грн/$.

“Наразі, в умовах воєнних дій та високого рівня невизначеності, саме фіксація обмінного курсу дає змогу стримати інфляційні процеси (через здешевлення критичного імпорту), тримати під контролем очікування, а також захистити заощадження і доходи громадян та бізнесу від стрімкого знецінення”, – наголосив голова Нацбанку Кирило Шевченко. Водночас Шевченко визнав, що курс гривні в обмінниках стрімко падає щодо […]

“Наразі, в умовах воєнних дій та високого рівня невизначеності, саме фіксація обмінного курсу дає змогу стримати інфляційні процеси (через здешевлення критичного імпорту), тримати під контролем очікування, а також захистити заощадження і доходи громадян та бізнесу від стрімкого знецінення”, – наголосив голова Нацбанку Кирило Шевченко.

Водночас Шевченко визнав, що курс гривні в обмінниках стрімко падає щодо долара США, пов’язавши це із запровадженими валютними обмеженнями, запровадженими після 24 лютого.

За його словами, попит на готівковому ринку (який і формує ціну долара в обмінниках) формується переважно для спекулятивних заробітків населення, для фінансування сірого імпорту, а також для переведення заощаджень в іноземну валюту.

Зазначимо, що за останній тиждень курс долара у небанківських обмінниках суттєво виріс. Якщо 13 травня ціна долара там коливалася в межах 34,2-34,5 грн/$, то станом на 19 травня долар подорожчав до 36,5-37,5 грн/$.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.