Глава МВФ каже, що війна в Україні є «єдиним найважливішим негативним фактором» для світової економіки.

Глава МВФ Крісталіна Георгієва заявила CNBC, що війна в Україні є «єдиним найважливішим негативним фактором» для світової економіки в цьому році — і, швидше за все, у 2023 році. «Ми вважаємо, що війна в Україні є єдиним найважливішим негативним фактором для світової економіки цього року, і, швидше за все, також наступного», — сказала вона Мартіну […]

Глава МВФ Крісталіна Георгієва заявила CNBC, що війна в Україні є «єдиним найважливішим негативним фактором» для світової економіки в цьому році — і, швидше за все, у 2023 році.

«Ми вважаємо, що війна в Україні є єдиним найважливішим негативним фактором для світової економіки цього року, і, швидше за все, також наступного», — сказала вона Мартіну Сунгу з CNBC у кулуарах зустрічі Групи 20 на Балі, Індонезія.

«Все, що викликає більше занепокоєння, звичайно, шкодить перспективам зростання та задоволенню потреб і прагнень людей у ​​всьому світі», — сказав директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду.

При цьому вона підкреслила, що саміт G-20 не про те, що є спільна декларація, а в центрі уваги були «дуже гострі проблеми» — такі як глобальна інфляція, зростання вартості життя, продовольча та енергетична безпека .
«Я дуже уважно слухала усі заяви, і це надихає, що це питання, на яких ми зосереджуємося — як і маємо».

Раніше МВФ попередив про фрагментацію світової економіки внаслідок російсько-української війни та знизив прогнози зростання на 2023 рік до 2,7% — прогнозуючи уповільнення з очікуваних 3,2% у 2022 році.

«Це найслабший профіль зростання з 2001 року, за винятком глобальної фінансової кризи та гострої фази пандемії COVID-19», — йдеться у жовтневому звіті міжнародної організації.

«Ми вже бачимо деякі ознаки фрагментації, і вони походять від законної стурбованості безпеки поставок», — сказала Георгієва CNBC.

«Ми бачили це через Covid і через війну в Україні, що ланцюжки поставок перериваються, і це шкодить зростанню всередині країни та за кордоном». Вона додала, що якщо світ вирішить піти на «окремі блоки», доведеться заплатити високу ціну.

«І ця ціна буде особливо високою для відкритих економік і, ширше, для країн, що розвиваються», — попередила Георгієва.

Наприклад, Азіатсько-Тихоокеанський регіон може втратити понад 3% валового внутрішнього продукту, якщо торгівля буде припинена в секторах, які постраждали від санкцій США проти Китаю.

«Якщо ми хочемо не втрачати десь від $1,4 трильйона до $3,4 трильйона на рік, нам слід дуже ретельно прогнозувати наслідки дій і бути мудрими, – сказала Георгієва.

За матеріалами CNBC

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.