Гаага для Путіна починається: прокурор Міжнародного кримінального суду розпочинає розслідування ситуації в Україні.

Прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Карім Хан повідомив у заяві, що ухвалив рішення розпочати розслідування щодо ситуації в Україні. “Я ознайомився з висновками Управління, що випливають із попереднього вивчення ситуації в Україні, та підтвердив наявність розумних підстав для початку розслідування. Зокрема, я задоволений наявністю розумних підстав вважати, що як передбачувані військові злочини, так і […]

Прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Карім Хан повідомив у заяві, що ухвалив рішення розпочати розслідування щодо ситуації в Україні.

“Я ознайомився з висновками Управління, що випливають із попереднього вивчення ситуації в Україні, та підтвердив наявність розумних підстав для початку розслідування. Зокрема, я задоволений наявністю розумних підстав вважати, що як передбачувані військові злочини, так і злочини проти людяності були вчинені в Україні у зв’язку з подіями, які вже оцінені під час попереднього розслідування Управління. Враховуючи зростання конфлікту останніми днями, я маю намір, щоб це розслідування також охопило будь-які нові передбачувані злочини, які підпадають під юрисдикцію мого Управління, вчинені будь-якою стороною конфлікту на будь-якій частині території України”, – йдеться в заяві.

Також прокурор пояснив про свої кроки у розслідуванні:

“Я вже доручив своїй команді вивчити всі можливості збереження доказів. Наступним кроком є продовження процесу запиту та отримання дозволу Палати попереднього провадження Суду на початок розслідування”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.