Фінляндія спростувала фейк РФ про контрабанду «української зброї»

Інформація про «контрабанду української стрілецької зброї» до Фінляндії — фейк, а видання, що опублікувало матеріал, уже готує спростування своєї публікації. «Кремлівські пропагандисти з великим бажанням провокують створення небезпечних міфів та вигадок про те, що відбувається в Україні. Один із недавніх прикладів — це інтерв’ю видання Yle зі старшим комісаром Національного бюро розслідування (Keskusrikospoliisi) Крістером Альгреном, […]

Інформація про «контрабанду української стрілецької зброї» до Фінляндії — фейк, а видання, що опублікувало матеріал, уже готує спростування своєї публікації.

«Кремлівські пропагандисти з великим бажанням провокують створення небезпечних міфів та вигадок про те, що відбувається в Україні. Один із недавніх прикладів — це інтерв’ю видання Yle зі старшим комісаром Національного бюро розслідування (Keskusrikospoliisi) Крістером Альгреном, у якому, як стверджує журналіст, чиновник повідомив, про наявність у кримінальної поліції Фінляндії інформації про ймовірність влучення зброї, призначеної для ЗСУ, до рук членів угруповань. У матеріалі йдеться про те, що зброя вже перебуває у Фінляндії і, більше того, її нібито знаходили в інших країнах», — зазначають у МВС України.

МВС звернулося із запитом до колег, останні заявили, що фактів вилучення зброї, призначеної для України, у Фінляндії не було.
“Вказане видання вже готує розгорнуте заперечення, оскільки є всі підстави вважати, що дані у статті були додумані журналістом і не відповідають словам поліцейського”, – резюмували в МВС.

Згодом відсутність каналу постачання зброї з України підтвердили представники поліції інших країн.

Раніше інформацію про затримання двох українців, які нібито намагалися продати на чорному ринку поставлену Заходом ЗРК Stinger, поширене розканалом, спростувала поліція Бремена.

У публікації зазначається, що минулими вихідними прокремлівські канали розповсюдили в соцмережах відео, на якому нібито зображено зенітну ракету, конфісковану німецькою поліцією. У сюжеті стверджувалося, що бременська поліція спіймала українців, які бажають продати зброю, поставлену в Україну як військову допомогу, на чорному ринку. Відео виявилося фейком, хоч і набрало понад 100 тисяч переглядів.

Пропаганда РФ, на яку Кремль щорічно витрачає мільярди рублів, дає збої. Почали стрімко втрачати аудиторію основні федеральні канали РФ, де росіянам розповідають про «нацистів в Україні», сильну російську економіку та можливі ядерні удари.

Джерело департамент комунікації МВС України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.