Допомогу при народженні дитини піднімуть до 50 тис. грн та індексуватимуть щорічно, – Лазебна.

До Верховної Ради подано законопроєкт, який передбачає збільшення допомоги при народженні дитини з нинішніх понад 41 тисячі гривень до 50 тисяч. Про це міністр соціальної політики Марина Лазебна повідомила в інтерв’ю Радіо Свобода. “Ми внесли законопроєкт перед 1 червня. Несправедливість обурює. І хоч трошечки треба допомагати людям. Ще в 2014-му чи у 2015 році зафіксували допомогу […]

До Верховної Ради подано законопроєкт, який передбачає збільшення допомоги при народженні дитини з нинішніх понад 41 тисячі гривень до 50 тисяч.

Про це міністр соціальної політики Марина Лазебна повідомила в інтерв’ю Радіо Свобода.

“Ми внесли законопроєкт перед 1 червня. Несправедливість обурює. І хоч трошечки треба допомагати людям. Ще в 2014-му чи у 2015 році зафіксували допомогу при народженні дитини в 41 тисячу гривень, трішечки більше. Вона не індексується, не переглядається. Вона теж знецінюється. Все в країні треба індексувати. Бо це дохід людини”, – сказала вона.

“Тому ми ухвалили таке рішення, що, перше, вона вже має бути 50 тисяч гривень при народженні дитини. 25% видається відразу, а все інше – частинами. Але індексується щороку”, – сказала Лазебна.

За її словами, якщо парламент прийме цей закон, збільшена допомога буде виплачуватися із січня 2022 року.

Нині допомога при народженні і на дітей до 3-річного віку становить 41 280 гривень: спочатку виплачується одноразово 10 тисяч 320 гривень, а решта ділиться по 860 гривень на наступні 36 місяців, до 3-річного віку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *