Для ВМС України будуть побудовані нові бази в Очакові, Бердянську та порту “Південний”.

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповів командувач ВМС контрадмірал Олексій Неїжпапа. У 2020 році ВМСУ від інших державних структур отримали гідротехнічні споруди і землю на узбережжі для будівництва військово-морських баз поблизу Очакова і в Бердянську. “Перший крок, що пов’язаний з передачею земельних ділянок й гідротехнічних споруд Міністерству оборони, найбільш складний та тривалий. Його вже зроблено, рухаємось […]

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповів командувач ВМС контрадмірал Олексій Неїжпапа.

У 2020 році ВМСУ від інших державних структур отримали гідротехнічні споруди і землю на узбережжі для будівництва військово-морських баз поблизу Очакова і в Бердянську.

“Перший крок, що пов’язаний з передачею земельних ділянок й гідротехнічних споруд Міністерству оборони, найбільш складний та тривалий. Його вже зроблено, рухаємось далі. Поки можу сказати, що в районі Очакова буде головна база. У Бердянську на Азовському морі вже проведено деякі роботи з розчищення й підготовки території під будівництво.

Завдяки кредиту від Великої Британії, про який домовилися керівники наших двох держав, можна буде, зокрема, розвивати берегову інфраструктуру майбутньої бази “Восток” і головної бази”, – розповів Неїжпапа.

Також ВМС отримали для своїх потреб причал в морському порту “Південний”.

“У цьому порту з часів його заснування військових взагалі ніколи не було. Співпраця з адміністрацією як порту, так і розташованого неподалік Одеського припортового заводу налагоджено, взаєморозуміння досягнуто. Для нас це стане можливістю розмістити в порту “Південний” дивізіон патрульних катерів типу “Айленд” , – пояснив контрадмірал.

В “Південному” розміститься побудований в 2020 році на замовлення Міністерства оборони плавучий причал – споруда з надміцного бетону на воді довжиною 57 метрів.

“Рассчитываем на еще один такой причал в 2021 году (его стоимость – 23 млн грн). Таким образом полностью удастся обеспечить стоянку будущего дивизиона”, отметил Неижпапа.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.