Держзамовлення у вишах скасовується – МОН.

  ​​​​​​​Про це на відкритті науково-популярної ініціативи «Наукові пікніки» сказала міністерка освіти та науки Ганна Новосад. Наразі, за словами пані міністерки, МОН та інші освітні й владні установи готують законопроекти про відповідні зміни до законів про вищу освіту, про державне замовлення, до низки інших законодавчих актів та до бюджетного кодексу. Напрацьовані пропозиції будуть подані на […]

 

​​​​​​​Про це на відкритті науково-популярної ініціативи «Наукові пікніки» сказала міністерка освіти та науки Ганна Новосад.

Наразі, за словами пані міністерки, МОН та інші освітні й владні установи готують законопроекти про відповідні зміни до законів про вищу освіту, про державне замовлення, до низки інших законодавчих актів та до бюджетного кодексу. Напрацьовані пропозиції будуть подані на затвердження парламенту до грудня 2019 року.

Ми хочемо, щоб кошти йшли в найкращі університети. Державне замовлення – це той рудимент, який нам залишився після радянської планової економіки. Ми маємо розуміти, що ми як держава вже не можемо спланувати скільки через 5 чи 6 років нам необхідно буде економістів, юристів, інших професій.

 

Тому ми хочемо перейти до іншого фінансування, яке буде засновано на принципі так званих показників якості. Ми хочемо весь той об’єм коштів, які є, спрямувати на кращі університети за певними критеріями. Один з них – працевлаштування випускників.

 

Ми хочемо зрозуміти, які університети роблять так, щоб їх випускники отримали найкраще місце і хочемо винагороджувати більшою кількістю грошей тих, хто насправді на це спроможний, – сказала Ганна Новосад.

2 thoughts on “Держзамовлення у вишах скасовується – МОН.

  1. Майже у кожному університеті, у нашому не викючення, випускникам не видають диплома, поки він не принесе довідку. що він працевлаштований. І майже всі випускники приносять їх. Тому пропонований захід не спрацює В Україні повальна корупція в усіх сферах. Побороти її, думаю, поки не можливо. Організувати тотальний контроль буде не просто, і дуже дорого. На сьогодні поки не вдається знищити таке явище в вишах, як хабарі за екзамени, за дипломи, за дисертації. Поки що є попит з боку здобувачів, буде і пропозиція. Хворе суспільство.

    1. Про довідку про працевлаштування правда, така сама проблема була , не хотіли видавати диплом без неї

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *