Держбюджет недовиконано за доходами на 37,8 млрд грн.

Рахункова палата спростовує цифри у звіті Кабміну Основна причина невиконання доходів – низька якість макроекономічного прогнозу Як інформує  пресслужба Рахункової палати, про це заявив Валерій Пацкан, коментуючи звіт про хід та результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України в 2019 році. “Рахункова палата ознайомилася зі Звітом. І в межах нашої компетенції маємо декілька коментарів щодо окремих досягнень […]

Рахункова палата спростовує цифри у звіті Кабміну

Основна причина невиконання доходів – низька якість макроекономічного прогнозу

Як інформує  пресслужба Рахункової палати, про це заявив Валерій Пацкан, коментуючи звіт про хід та результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України в 2019 році.

“Рахункова палата ознайомилася зі Звітом. І в межах нашої компетенції маємо декілька коментарів щодо окремих досягнень уряду у 2019 році”, − сказав він.

За його словами, у звіті уряду зазначено, що виконання затвердженого Законом України “Про Державний бюджет України на 2019 рік” показника дохідної частини державного бюджету становило 99,1%.

“Проте виконання плану доходів, з урахуванням змін, внесених розпорядниками бюджетних коштів, становило 96,3%. Невиконання плану доходів на 37,8 млрд грн є найбільшим з 2015 року. І це після внесення змін у четвертому кварталі до державного бюджету, зокрема зменшення доходів державного бюджету на 20,1 млрд гривень”, − сказав Голова Рахункової палати.

Також він зауважив, що дохідну частину держбюджету вдалося наповнити за рахунок наперед сплачених податків.

“Наприклад, у грудні 2019 року сума наперед сплачених податків збільшилась на 9,4 млрд гривень. У грудні 2018 року показник був 3,9 млрд грн”, − зауважив Пацкан.

Він підкреслив, що основна причина невиконання доходів − низька якість макроекономічного прогнозу, про що Рахункова палата неодноразово зазначала.

За словами Пацкана, у звіті уряду також стверджується про зменшення витрат платників податків на обслуговування боргів. “Якщо порівняти з 2018 роком, то насправді видатки на обслуговування державного боргу у 2019 році зросли на 3,8 млрд грн, або 3,3%”, − пояснив він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *