Біженці з України сплатили у Польщі податків на 2 мільярди євро.

Це утричі більше ніж країна витрачає на біженців Біженці з України сплатили у Польщі податків на 2 мільярди євро від початку війни. Це утричі більше, ніж країна витратила на допомогу нашим співгромадянам. Такі дані навів професор Мацей Дущик із Центру досліджень міграції Варшавського університету Польський уряд отримав від ЄС 700 мільйонів злотих і чекає на […]

Це утричі більше ніж країна витрачає на біженців

Біженці з України сплатили у Польщі податків на 2 мільярди євро від початку війни. Це утричі більше, ніж країна витратила на допомогу нашим співгромадянам. Такі дані навів професор Мацей Дущик із Центру досліджень міграції Варшавського університету

Польський уряд отримав від ЄС 700 мільйонів злотих і чекає на транш на ще 200 мільйонів злотих на біженців. Втім, на думку Мацея Дущика, влада «неправильно просить гроші», тому стикається із кризою через витрати на біженців.

«Ми витратили 3,5 мільярди злотих (750 млн євро) на допомогу українцям, але підрахунки віцепрезидента Польського фонду розвитку Бартоша Марчука показують, що ми отримали 10 мільярдів злотих (2 млрд євро) від сплачених ними податків», — зауважив експерт.

Він додав, що значну частину допомоги українцям виділили приватні польські фонди. Так само суттєво допомогли міжнародні організації: ЮНІСЕФ, ООН, Червоний Хрест. Тому навіть значні витрати Польщі на систему освіти та охорону здоров’я частково вирівнюються.

«Пам’ятаймо, що польський ринок праці дуже абсорбуючий. Українці працюють, платять внески та податки. Про самі витрати говорити неправомірно», — наголосив Мацей Дущик.
Джерело minfin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.