Більше сотні суден з українським зерном по 10-12 діб стоять в черзі на вхід в Дунай.
Через блокаду росією українських портів зараз в зерносховищах лише навколо Одеси знаходиться понад 20 млн т зерна. У довоєнний час Україна експортувала більше 6 млн т зернових на місяць. Зараз – 1,2 млн т. На даний момент зерно з України, окрім безпосередньо залізницею та автомобільним транспортом через ЄС, експортується також і Дунаєм. Дунай впадає в […]
Через блокаду росією українських портів зараз в зерносховищах лише навколо Одеси знаходиться понад 20 млн т зерна.
У довоєнний час Україна експортувала більше 6 млн т зернових на місяць. Зараз – 1,2 млн т.
На даний момент зерно з України, окрім безпосередньо залізницею та автомобільним транспортом через ЄС, експортується також і Дунаєм.
Дунай впадає в Чорне море кількома каналами. Українські канали заблоковані, тому судноплавство відбувається лише одним – Сулинським каналом, який контролюється Румунією.
Звідти українське зерно їде одним з двох маршрутів: Через болгарські порти до країн Середземномор’я; Баржами та караванами до порту румунської Констанци, де перезавантажується у панамакси та прямує до Китаю, Індонезії та Африки.
Втім, зараз румуни пропускають через Сулинський канал не більше п’яти суден на добу. Тому на під’їздах до дунайських портів утворилася багатокілометрова черга. Це добре видно на карті сервісу marinetraffic, який відслідковує рух кораблів в режимі онлайн.
За словами операторів ринку, на рейді біля румунського Сулина знаходиться понад 130 суден з українським зерном, а в районі порта нижнього Придунав’я – близько двох тисяч фур зі збіжжям. Фрахт під час війни злетів з $20-25 за тонну до $150 -$200.
Наші судна стоять по десять-дванадцять діб в очікуванні проходу. Канал, який контролюється Румунією, можна і треба завантажити наприклад вночі. Але працівники каналу вночі – сплять. Водночас адміністрація не бажає збільшувати штат працівників для роботи в нічну зміну.
На карті – судна з українським експортом стоять в черзі на вхід в канал. Читайте, від відбувається експорт зерна і чи буде деблокада портів: https://bit.ly/3MNeS01