Балаклійський прорив.
Успішна наступальна операція на Харківщині продовжується. Досягнуті результати наших військ вражають. За 7 діб звільнені чотири міста – Балаклія, Ізюм, Купянськ, Вовчанськ, загальна площа понад 2 тисячі квадратних кілометрів. Деякі наші підрозділи під час операції проривались з боями 20-25 км на добу, деякі максимально просунулись до 120 км, і продовжують активні дії. Російські війська зазнали […]
Успішна наступальна операція на Харківщині продовжується. Досягнуті результати наших військ вражають. За 7 діб звільнені чотири міста – Балаклія, Ізюм, Купянськ, Вовчанськ, загальна площа понад 2 тисячі квадратних кілометрів.
Деякі наші підрозділи під час операції проривались з боями 20-25 км на добу, деякі максимально просунулись до 120 км, і продовжують активні дії. Російські війська зазнали важких втрат. Завтра напишу аналітичні матеріали про цей видатний успіх наших військ, про ті частини, які зробили ключовий внесок.
Принципово важливо, що перемога досягнута не перевагою у кількості, а перевагою у якості. Наступали не зважаючи на перевагу російської артилерії в кількості боєприпасів та не зважаючи на повне панування у повітрі російської авіації яка безперервно завдавала бомбо-штурмові удари.
Російські війська докладали значних зусиль щоб зупинити наступ українців, але росіян передусім переграли тактично. Цим треба пишатись, моральна перевага у Балаклійскій операції не менш значуща ніж розгром противника.
Але крім емоцій, будо б доречно проаналізувати та визначити основні фактори успіху, щоб вдосконалити організацію військ та планування усіх наших операцій з урахуванням отриманого досвіду.
Вивчати досвід – значить зберігати життя.
Автор Юрій Бутусов.