Байден отримав 306 голосів виборників і перемагає на виборах президента США.

Про це інформує Інтерфакс-Україна. Згідно з даними телеканалу CNN, наразі Байден отримав 302 голоси. У Трампа – 232. Такі результати були досягнуті після голосування виборників у штаті Каліфорнія, де всі 55 голосів виборників були віддані Байдену. Таким чином, Байден отримав достатньо голосів виборців, щоб офіційно вступити на посаду президента. Тепер цей результат має бути 6 січня затверджений […]

Про це інформує Інтерфакс-Україна.

Згідно з даними телеканалу CNN, наразі Байден отримав 302 голоси. У Трампа – 232. Такі результати були досягнуті після голосування виборників у штаті Каліфорнія, де всі 55 голосів виборників були віддані Байдену.

Таким чином, Байден отримав достатньо голосів виборців, щоб офіційно вступити на посаду президента. Тепер цей результат має бути 6 січня затверджений Конгресом.

Голосування виборців у низці штатів ще не завершилося, однак математично чинний президент США Дональд Трамп уже не може випередити Байдена. Очікується, що в результаті у демократа буде 306 голосів виборників.

Президентські вибори в США проходять за двоступеневою системою: після всенародного голосування відбувається голосування колегії виборників від кожного із 50 штатів і округу Колумбія, які віддають свої голоси відповідно до того, як проголосував їхній штат. Кількість виборників від кожного штату дорівнює кількості його представників у Конгресі.

Відповідно до конституції США, результати голосування колегії виборників мають бути затверджені Конгресом. Очікується, що 6 січня 2021 року відбудеться спільне засідання Сенату і Палати представників, на якій проводиться підрахунок голосів виборників. Завершальним етапом виборів має стати інавгурація президента, який 20 січня складає присягу і вступає на посаду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.