Аудитори Кропивницького провели державний фінансовий аудит бюджету міста Новомиргород.

Аудитори Кропивницького провели державний фінансовий аудит бюджету міста Новомиргород Кіровоградської області Пpо це повідомляє Пресслужба Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області Під час проведення державного фінансового аудиту бюджету міста Новомиргород Кіровоградської області за період з 01.01.2016 по 31.08.2019, фахівці Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області виявили низку причин і факторів, які перешкоджали використовувати у повному […]

Аудитори Кропивницького провели державний фінансовий аудит бюджету міста Новомиргород Кіровоградської області

Пpо це повідомляє Пресслужба Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області

Під час проведення державного фінансового аудиту бюджету міста Новомиргород Кіровоградської області за період з 01.01.2016 по 31.08.2019, фахівці Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області виявили низку причин і факторів, які перешкоджали використовувати у повному обсязі фінансові можливості та резерви для наповнення міського бюджету.

Через запроваджену систему управління фінансами територіальної громади міста та невикористані можливості щодо мобілізації фінансових надходжень, міський бюджет втрачає доходи. Зокрема, через неприйняття депутатських рішень щодо перегляду розмірів внесків пайової участі у розвиток інфраструктури Новомиргородської міської ради та щодо запровадження сплати частини доходу комунальних підприємств, створених Новомиргородською міською радою, міський бюджет втратив можливість отримати 264,3 тис. грн додаткових надходжень.

Недостатній внутрішній контроль та невжиття повною мірою заходів, спрямованих на зростання надходжень від плати за землю призвели до втрати можливості отримати 11,7 млн грн додаткових надходжень, а саме: відсутність в умовах договорів оренди комунальних приміщень обов’язкової щомісячної індексації орендної плати; відсутність єдиного підходу щодо визначення розмірів орендної плати для земель комерційного призначення; незапровадження депутатським корпусом міської ради розподілу орендної плати між місцевим бюджетом, орендодавцем чи балансоутримувачем; відсутність рішень щодо проведення нормативної грошової оцінки земель вже через 5 років після останнього її проведення тощо.

Окрім того, територіальний підрозділ Держгеокадастру не врахував рекомендації Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в частині встановлення розмірів орендних ставок для земель сільськогосподарського призначення на рівні 8% та 12% від нормативної грошової оцінки, через що міський бюджет недоотримав  понад 1,7 млн грн надходжень.

До того ж проведення видатків із міського бюджету на реалізацію заходів, які не належать до соціальних або першочергових та дублюють функції і завдання установ, що фінансуються з державного бюджету, призвело до неефективних витрат 33,6 тис. грн.

Аудиторським дослідженням виявлено, що через недостатнє фінансове та матеріально-технічне забезпечення, населення міста не може повною мірою отримувати якісні соціальні послуги у сфері дошкільної освіти. Проведений аналіз забезпечення єдиного в Новомиргороді дитячого дошкільного навчального закладу виявив, що харчування дітей не відповідає натуральним нормам. Незважаючи на збільшення видатків на дошкільну освіту, коштів було недостатньо, що вплинуло на матеріально-технічний стан дитячого закладу та призвело до недотримання норм харчування дітей.

Аудиторською групою були розраховані додаткові резерви надходжень від операцій із земельними ресурсами, які можуть скласти в майбутньому понад 160,0 млн грн. Забезпечення надходження додаткових доходів зміцнить матеріальну та фінансову базу територіальної громади міста, а також дасть  змогу спрямувати кошти на економічний і соціальний розвиток території.

За результатами проведеного аудиту фахівці Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області надали низку пропозицій на рівні Новомиргородської міської ради для ефективного та раціонального використання наявних фінансових та матеріальних ресурсів бюджету, покращання загалом соціально-економічного стану громади, усунення виявлених порушень та недопущення їх у майбутньому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *