9 січня до Ірану прибули українські спеціалісти.

Управління цивільної авіації Ірану уранці 9 січня оприлюднило попередній звіт розслідування авіакатастрофи рейсу PS752 авіакомпанії МАУ. У ній загинуло 167 пасажирів та 9 членів екіпажу. У своєму звіті іранські слідчі розповідають про свідчення очевидців, несподівану зміну траєкторії літака, пожежу у повітрі, а також запевняють, що співпрацюватимуть з усіма країнами для встановлення причин авіакатастрофи. Що кажуть […]

Управління цивільної авіації Ірану уранці 9 січня оприлюднило попередній звіт розслідування авіакатастрофи рейсу PS752 авіакомпанії МАУ. У ній загинуло 167 пасажирів та 9 членів екіпажу.

У своєму звіті іранські слідчі розповідають про свідчення очевидців, несподівану зміну траєкторії літака, пожежу у повітрі, а також запевняють, що співпрацюватимуть з усіма країнами для встановлення причин авіакатастрофи.

Що кажуть очевидці
У звіті зазначається, що очевидці на землі та екіпаж іншого літака бачили, як судно МАУ горіло у повітрі. За словами очільника Управління цивільної авіації Ірану Алі Абедзаде, пасажирський літак набрав висоту у 8000 футів (2,43 кілометри), а після цього дані про нього зникли з усіх радарів. Також авіадиспетчери не отримали жодних повідомлень від пілотів про проблеми на борту. Як розповіли свідки, літак було охоплено вогнем у польоті, а після цього він врізався у землю та вибухнув.

Літак змінив траєкторію
Абедзаде розповів, що перед катастрофою літак почав змінювати траєкторію на захід, повертаючи вправо. Це може свідчити про те, що пілоти намагались повернутись назад до аеропорту.

За його словами, перше падіння літака сталося в районі парку розваг, а після цього кілька разів корпус бився об землю та розвалювався, поки за інерцією рухався по землі.

У якому стані чорні скриньки
У звіті повідомляється, що обидві чорні скриньки були знайдені і направлені до комісії слідчих. Також були зібрані усі уламки літака та перевезені у “безпечне місце”. Як повідомив Абедзаде, скриньки були пошкоджені через пожежу та удар об землю, однак інформація на них присутня.

Водночас, він також і спростував повідомлення про те, що іранці не передаватимуть чорні скриньки. “Відповіді на питання, які були надані журналісту, стосувалися пояснення юридичної процедури розслідування нещасного випадку і що єдиним джерелом розслідування буде комітет із розслідування нещасного випадку. Відмова надсилати чорні скриньки за кордон було помилкою, яку допустив журналіст”, – повідомив чиновник.

Він зазначив, що відповідні запрошення про початок розслідування були направлені Україні, як країні-реєстратору літака, США, як країні-виробнику, а також Швеції та Канаді, чиї громадяни були на борту. Україна також надіслала запит про безпосередню участь своїх представників у обстеженні місця падіння літака.

Різні громадянства
За даними слідчих, у катастрофі загинуло 146 людей з іранськими паспортами, тоді як Україна повідомляла про 82 загиблих іранців. Також значно знижена кількість загиблих канадців – 5, на відміну від 63 за даними українського МЗС. У звіті відсутні дані про загиблих британців та німців (по троє, як заявляла Україна). Це може бути пов’язано із тим, що вони усі мали подвійне громадянство – тому Іран насамперед вважає їх своїми громадянами.

Водночас, головною відмінністю є різні дані загиблих громадян Швеції та Афганістану. Україна повідомила про 4 загиблих афганців та 10 шведів, тоді як Іран навпаки – 4 шведів та 10 афганців. Якщо зниження кількості загиблих шведів можна пов’язати із тим, що більшість з них мали також і паспорт Ірану, то у чому причина відмінностей даних щодо загиблих громадян Афганістану – невідомо. Що стосується українців, то тут дані збігаються в обох випадках – на борту перебувало двоє пасажирів з українськими паспортами та 9 членів екіпажу.

Абедзаде підкреслив, що багато із пасажирів могли мати кілька громадянств, а тому більш детальна інформація буде у наступних звітах. Він зазначив, що ця інформація ґрунтується на тому, за якими паспортами загиблі покидали територію Ірану.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.