27 листопада засідання комітету з питань здоров’я нації зібрало справжній аншлаг .

–написав на своїй сторинці фб зам голови комітету В.Дубіль. розглядали спірні законопроекти, тому було багато представників громади, колишні депутати, теперішні з інших комітетів, колишній Міністр охорони здоров’я. Коротко прокоментую найрезонансніші документи. 📌 Найбільше вразив усіх законопроект «щодо підвищення доступності лікарських засобів для громадян» – він поширює паралельний імпорт на лікарські засоби. Тобто це не прямий […]

–написав на своїй сторинці фб зам голови комітету В.Дубіль.
розглядали спірні законопроекти, тому було багато представників громади, колишні депутати, теперішні з інших комітетів, колишній Міністр охорони здоров’я.

Коротко прокоментую найрезонансніші документи.

📌 Найбільше вразив усіх законопроект «щодо підвищення доступності лікарських засобів для громадян» – він поширює паралельний імпорт на лікарські засоби. Тобто це не прямий імпорт від виробника офіційно зареєстрованих і вироблених для нашої країни ліків, а перекупка у торговців із іншої країни вироблених для них ліків. І хоча авторка законопроекту переконувала – це допоможе знизити ціни на ліки, насправді це дозволить ввозити в Україну незареєстровані ліки, без гарантії їхньої якості.

Тому запропонував прописати у висновках комітету запобіжники, які не дозволять зробити з нашої країни місце утилізації фармацевтичного непотребу і повернути законопроект на доопрацювання – комітет її підтримав.

📌 Законопроект, який би мав розвинути лікарське самоврядування, зняли з розгляду – він викликав шквал емоцій і зауважень експертів. Фактично, його потрібно не доопрацьовувати, а переписувати. Адже ті положення, які в ньому зараз є, фактично лікарів перетворюють на рабів. Тому що держава передає деякі свої функції лікарям, і лікарі їх мають виконувати за свої кошти! Хочу звернути вашу увагу, що з-поміж інших – і конституційний обов’язок якості та ефективності. Тож комітетом погодили створення робочої групи з його доопрацювання і написання нового, який за тиждень винесуть на розгляд разом з двома альтернативними.

📌 З позитивного – Верховна Рада нарешті розгляне законопроект, який був поданий ще у 2015 році представником нашої фракції. Єдине, всі його положення перенесли до нового, тож приймуть у комплексі з іншими. Він дозволить підняти зарплати немедичним працівникам, фактично прирівнявши їх до зарплат медиків. Дуже сподіваюсь, це поліпшить ситуацію з кадрами на «швидких».

📌 Крім того, розглянули надважливий законопроект, який допоможе запустити трансплантацію у нашій країні. Він дозволить зняти спірні моменти, які зроблять трансплантацію в Україні більш дієвою. При цьому маю декілька зауважень, які, маю надію, підтримає комітет при підготовці законопроекту до другого читання.

Тепер важливо, щоб комітет і робочі групи допрацювали зауваження і ці законопроекти були якомога швидше прийняті!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *